INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic Line
Fotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic Line
Dostupnost Ihned k dodání
Záruka 2 roky
Výrobce ProWell
Kategorie Infrasauny pro 2 osoby
Kód produktu INFRASAUNA ProWell R2 RedLight+ Basic Line
29 990,-
199,-
0,-
6 950,-
3 950,-
29 990,- Kč s DPHTechnická specifikace

Počet osob 2
Materiál Hemlock
Rozměr š-h-v ( cm ) 120 x 94 x 190
Příkon ( W ) 2200
Druh topidel Redlight+
Počet topidel ( ks ) 6 (5x RedLight+, 1x Podlahový karbonový zářič)
Audio panel s USB vstupem Ano
Světelná terapie Ano
Pracovní teplota ( °C ) 18-60 °C
Napájení ( V ) 230V / 16A
Záruka 2 roky
Doprava ČR a SK Ano
Odborná montáž Ano


Popis výrobku

Domácí infrasauna pro dvě osoby.

Provedení: hemlock (kanadská jedle)
Příkon: 2 200 W
Rozměry: 120 x 94 x 190
Ionizátor kyslíku: NE
Audio panel: ANO
Infrazářiče: Redlight+
Operuje při teplotě: 18 - 60°C
Počet osob: 2
Tloušťka stěn infrasaun ProWell modelů "E" a R2 je 3 cm, u infrasaun Gran De Luxe je 4,9cm ( 2x panel 0,55cm a rám 3,8cm ).


Výroba saun má tradici již 17let. Infrasauny ProWell splňují EU normy.

EMF - hodnota elektromagnetického pole našich infrasaun splňuje nejpřísnější kritéria, zářiče jsou zcela bezpečné a odpovídají striktním evropským standardům.

 

Nožní panel:

   Podlahový panel je novinka pro prohřívání chodidel. Zářiče slouží k rovnoměrnému  prohřívání a tím dochází k lepší tepelné pohodě.

 

 

 

 

 

Použitý materiál:


HEMLOCK  (kanadská jedle)

 exkluzivní  saunové dřevo s velmi jemnou strukturou, velmi stabilní, 
   minimálně pracuje a nekroutí se.
    pozn.: Odstín dřeva je pouze ilustrativní - může se nepatrně lišit v
    závislosti na stáří dřeva.

 
 

Použité zářiče:

   Redlight+ zářiče
 

  Zářiče RedLight+ jsou novinkou na trhu. Infrazářiče RedLight+ tvoří křemičitá trubice, která kromě hloubkového infrazáření vysílá i červené světlo, které má terapeutické účinky. Z pohledu zdravotního efektu jsou zářiče s označením RedLight+ účinnější než běžné keramické a RedLight zářiče. 

 

 

 


Audio panel včetně rádia:

AM / FM přijímač s anténou zabudovanou v horním díle sauny.
  

Světelná terapie:

Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což blahodárně působí na smyslové vjemy.

Světlo je esenciální součástí biologického systému; způsobuje, že se cítíme dobře.

Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů.

Světla, která jsou v infrasauně instalována, zvyšují celkový terapeutický účinek.
 

Jak tato barevná světla působí?


Červená barva - aktivuje celý organismus, zvyšuje jeho vitalitu, dynamizuje jej. Přináší teplo a lehce organismus dráždí.

Modrá barva - uklidňuje, brzdí, koncentruje, snižuje hyperaktivitu, ochlazuje, psychicky vyrovnává.

Žlutá barva - organizmus posiluje, zvyšuje energii, harmonicky povzbuzuje, uvolňuje svalovou ztuhlost.

Zelená barva - organismus vyrovnává, uvolňuje, uklidňuje, udržuje psychickou a tělesnou energii v harmonické rovnováze.

 

Princip infrasauny:

Infračervená část slunečního záření zahřeje lidské tělo, aniž by se rozehřál okolní vzduch. Na tomto principu fungují i infračervené tepelné kabiny. Ohřát se v této infrakabině je tedy vlastně stejné, jako když za jarního dne vysvitnou sluneční paprsky, my se necháme hřát jejich doteky a zdá se nám, že je mnohem tepleji, než by odpovídalo teplotě vzduchu. Jakmile se však sluníčko schová za mraky, připadá nám, že se najednou prudce ochladilo.

Teplota vzduchu je ale ve skutečnosti stále stejná, pouze na nás přestaly dopadat sluneční paprsky, a tedy i zahřívající infračervená energie. S infrasaunou si můžete vlastní zdroj tohoto příjemného přírodního tepla přinést až domů.

Náš nervový i endokrinní systém (vytvářející hormony) prostě pro své fungování světelnou energii potřebuje, jinak trpíme ztrátou energie a někdy i váhy, popudlivostí, zimomřivostí a větší potřebou spánku. Působení tepla a následné zvýšení tělesné teploty v takovém případě působí jako lék – simuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém, zvýší se počet bílých krvinek a obranyschopnost organismu a my se hned cítíme o poznání lépe.„Saunování“ v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.

Postup při prohřívání:

Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti kabiny a okolní teplotě. Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte právě tak čas na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Důležitý je při saunováni i pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě 65 °C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.

Tip:

Systém infrasauny umožňuje i prohřívání těla rovnou v oblečení, například před zvýšenou tělesnou námahou, před náročnými sportovními výkony nebo pouze před odchodem do chladného počasí.


Prokazatelné účinky infrasauny:

Rozehřátí

Hloubkové teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním.

Uvolnění

Hloubkové teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži. Ideální je toto uvolnění před masáží.

Úleva pro klouby

Hloubkové teplo má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny.

Zmírňování bolesti

Rozšířením periferních cév vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, zplodiny látkové výměny jsou odváděny rycheji a svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. To přispívá k rychlejšímu zotavení i při poranění tkání.

Posílení krevního oběhu

Při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu.

Čištění pleti

Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny a jedy jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o péči, která oddaluje stárnutí pleti.

Odbourávání celulitidy

Celulitida není nic jiného než tukové a vodní usazeniny pod pokožkou. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Nepříjemné usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány.

Snížení váhy

Hloubkové teplo proniká nejvrchnější vrstvou pokožky a přijímají ho krevní cévy uložené v tukové tkáni, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.
n Redukce toxických látek. Pocení přispívá k vyloučení jedů a minerálních zplodin látkové výměny z těla. Mezi ně patří například řada těžkých kovů, alkohol, nikotin, cholesterol a další.

Údržba infrasauny:

Pro delší životnost dřeva a čistotu kabiny infrasauny jsou vhodné určené čistící přípravky. Na nejvíce namáhavé plochy, jako jsou sedací a opěrná místa, doporučujeme používat přípravek Saunareiniger, jenž odstraní veškerý maz a biologické nečistoty. V případě, že budete infrasaunu navštěvovat pravidelně, je tento přípravek také vhodný i na celkové vyčištění kabiny. Saunareiniger jednoduše nanesete na houbu, či měkký hadřík a nanesete jej na celou plochu infrassauny. Tím se krásně projasní dřevo a navíc se na něm vytvoří i ochranný film. Doporučujeme používat přípravek Saunareiniger minimálně jednou týdně v poměru 1:10 až 1:30.
Jako desinfekci po saunování pak doporučujeme použít přípravek Chemosan. Tento přípravek se používá podobně jako Saunareiniger ovšem s tím rozdílem, že jej není potřeba nanášet na celou plochu infrasauny. Přípravek se ředí v poměru 1:20 a nanáší se pouze na místa, která chcete desinfikovat.


Montáž infrasauny:

Odbornou montáž provádíme u vybraných produktů vlastními techniky v rámci celé ČR a SK. Technici přijedou v předem dohodnutý čas v závislosti na dopravní situaci. Zboží odnesou do určených prostor, kde ho sestaví. Pak odzkoušejí funkčnost produktu a vysvětlí zákazníkovi obsluhu.

Zákazník musí připravit vhodné podmínky pro montáž. Zejména průchozí prostor pro nošení a montáž. Zabezpečí předměty a zařízení, u kterých by mohlo dojít k poškození při montáži.

Zákazník po montáži zajistí likvidaci obalů nebo si může tuto službu zaplatit - VÍCE INFO K LIKVIDACI OBALŮ PO MONTÁŽI ZDE.

 

                      


Montáž zdarma ke koupi zde

Cena: 0 Kč

Realizace: 1-3 týdny

Zákazník musí zajistit podmínky pro realizaci v předem určený termín. Termín je zákazníkovi sdělen v dostatečném předstihu.

Montáž standard ke koupi zde

Cena: 3 950 Kč

Realizace: do týdne

Termín realizace se dohodne a potvrdí předem s přihlédnutím na možnosti zákazníka i prodejce.

 

Montáž exclusive ke koupi zde

Cena: 6 950 Kč

Realizace: do dvou dnů

Termín realizace se dohodne a potvrdí předem dle přání zákazníka a možností prodejce.

Pořizovací a provozní náklady:

Pořizovací náklady na infrasauny jsou cenově nižší než u klasických saun.

Infrasauna Grand De Luxe - více informací na www.grand-de-luxe.cz
 

---------------------------------------------------------------------

Dále doporučujeme:
Luxusní infrasauna do bytu Grand De Luxe.
Infrasauna se dá koupit v e shopu:
Infrasauna shop www.sauna-infrasauna.cz
Infrasauna shop www.infrasauna.nakupujunas.cz
Infrasauna shop www.infrasauny.karambola.cz
Infrasauny se hodí do každého domu i bytu.
Klimatizace do bytu - klimatizace www.euro-klimatizace.cz

 

Fotografie saun a uvedené informace jsou pouze informativní, při výrobě může docházet k drobným odchylkám.

Všechny infrasauny a sauny jsou určeny výhradně pro užití v domácnostech, v žádném případě nejsou určeny pro komerční používání.
Volejte, kontakt, telefon
Prislusenstvi
zahradní houpačky
AKČNÍ NABÍDKA
INFRASAUNA ProWell 435 Cedr Premium Line TÓNOVANÁ KOUŘOVÁ SKLA

INFRASAUNA ProWell 435 Cedr Premium Line TÓNOVANÁ KOUŘOVÁ SKLA

Pro 4 osoby, Cedr, Kouřová skla, RedGlass zářiče, Audio panel, Světelná terapie - hvězdné nebeCena: 65 990,- Kč
Infrasauna InfraSmart 180 Modular Duo

Infrasauna InfraSmart 180 Modular Duo

Počet osob : pro 5 dospělých osob Vnější rozměr: 180 × 120 cm, výška 185 cm Vnitřní rozměr: 166 x 109 cm, výška 176 cm Materiál: kanadský červený cedr ( vně i uvnitř infrakabiny ) Zářiče: typ Incoloy 8 ks ( 25 let záruka ) Připojení: 230V (standardní zásuvka) El. spotřeba: 2,4 kW Další charakteristické prvky (společné pro všechny modely Infrasmart) * 2 digitální kontrolní ovládací panely (vnější, vnitřní) * 2 vestavné audio reproduktory a systém Audio plug-in (možnost připojení FM, CD a MP3) * integrované osvětlení infrakabiny * jednoduchý " klik " montážní systém * nastavitelné ergonomické opěradlo * lavice s možností samostatného vypnutí a zapnutí lýtkových infrazářičů * bezdrážková podlaha * regulovatelné vyrovnávací nožky * barevná terapie - volitelná výbava za příplatek * přídavné venkovní osvětlení LED diodami - volitelná výbava za příplatekCena: 135 660,- Kč