Jak se saunovat?

 

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování:

 

Jak často se saunovat?

 

Častost návštěv v sauně a infrasauně je čistě individuální. Někteří lidé preferují saunování jedenkrát do týdne, jiní zase každý druhý den, ale najdou se i tací, kteří saunu navštěvují každý den. Podobně to je i s přestávkami, někdo má radši přestávky delší, jiní zase kratší. Správný návod, jak saunu používat a jak dlouho v ní můžeme pobýt, neexistuje. Je ale dobré si zapamatovat, že pobyt v sauně či infrasauně je pro náš organismus přínosný, dokud se cítíme příjemně. Dále pokud chcete zvýšit efektivitu účinků sauny, měli byste ji navštěvovat pravidelně. Nejúčinnější je pro zdraví z dlouhodobého hlediska návštěva (infra)sauny alespoň jednou týdně.

 

Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm?

 

Pro zdravý chod našeho těla bychom měli vypít 2-3 litry vody za den. Vysoké teploty, které se vyskytují v kabinách saun a infrasaun mají pro tělo obdobnou zátěž jako v létě, kdy se navyšuje množství tekutin, které jsou potřebné pro normální funkci organismu. Proto v den, kdy se půjdete saunovat, mějte tohle na paměti a zvyšte příjem tekutin. Jestli máte pocit žízně, neváhejte a napijte se i mezi saunovacími etapy anebo v jejich průběhu. Po dokončení saunování byste se měli cítit odpočatě, pokud jste unavení, tělo trpělo nedostatkem tekutin, což se projevuje dehydratací a s ní spojená únava.

Volejte, kontakt, telefon
Prislusenstvi
zahradní houpačky
AKČNÍ NABÍDKA
Sauna ProWell Combi Premium Line vč. kamen

Sauna ProWell Combi Premium Line vč. kamen

Kombinovaná sauna pro 4-5 osob vč. kamenCena: 109 990,- Kč
Infrasauna InfraSmart 105 Modular

Infrasauna InfraSmart 105 Modular

Vnější rozměr: 105 × 110 cm, výška 185 cm Vnitřní rozměr: 98 x 110 cm, výška 175 cm Materiál: kanadský červený cedr ( vně i uvnitř infrakabiny) Zářiče: Incoloy 5 ks ( 25 let záruka ) El. spotřeba: 1,67 kW ( připojení do standardní 230V zásuvky )Cena: 79 730,- Kč