Jak se saunovat?

 

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování:

 

Jak často se saunovat?

 

Častost návštěv v sauně a infrasauně je čistě individuální. Někteří lidé preferují saunování jedenkrát do týdne, jiní zase každý druhý den, ale najdou se i tací, kteří saunu navštěvují každý den. Podobně to je i s přestávkami, někdo má radši přestávky delší, jiní zase kratší. Správný návod, jak saunu používat a jak dlouho v ní můžeme pobýt, neexistuje. Je ale dobré si zapamatovat, že pobyt v sauně či infrasauně je pro náš organismus přínosný, dokud se cítíme příjemně. Dále pokud chcete zvýšit efektivitu účinků sauny, měli byste ji navštěvovat pravidelně. Nejúčinnější je pro zdraví z dlouhodobého hlediska návštěva (infra)sauny alespoň jednou týdně.

 

Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm?

 

Pro zdravý chod našeho těla bychom měli vypít 2-3 litry vody za den. Vysoké teploty, které se vyskytují v kabinách saun a infrasaun mají pro tělo obdobnou zátěž jako v létě, kdy se navyšuje množství tekutin, které jsou potřebné pro normální funkci organismu. Proto v den, kdy se půjdete saunovat, mějte tohle na paměti a zvyšte příjem tekutin. Jestli máte pocit žízně, neváhejte a napijte se i mezi saunovacími etapy anebo v jejich průběhu. Po dokončení saunování byste se měli cítit odpočatě, pokud jste unavení, tělo trpělo nedostatkem tekutin, což se projevuje dehydratací a s ní spojená únava.

Volejte, kontakt, telefon
Prislusenstvi
zahradní houpačky
AKČNÍ NABÍDKA
Infrasauna DeLuxe 3003 Carbon + DOPRAVA ZDARMA + DÁREK Opěrka zad

Infrasauna DeLuxe 3003 Carbon + DOPRAVA ZDARMA + DÁREK Opěrka zad

Pro 3 osoby, Audio panel, Hemlock, Karbonové zářičeCena: 36 990,- Kč
Infrasauna Grand De Luxe - A3 cedr carbon + Světelná terapie ZDARMA

Infrasauna Grand De Luxe - A3 cedr carbon + Světelná terapie ZDARMA

Cedr, Příkon: 2190W, Infrazářiče karbonové 10ks, Rozměry:153x110x190, Ionizátor, Audio panel, Světelná terapie, doprava a montáž zdarmaCena: 38 990,- Kč