Sauny na míru - zakázková výroba

Finské sauny na míru

Nevybrali jste si z naší nabídky typizovaných finských saun? Rádi Vám připravíme nabídku na míru. Ať už máte jasnou představu a pevně dané požadavky, nebo teprve hledáte to pravé, v obou případech Vám vyjdeme maximálně vstříc. V rámci zakázkové nabídky saun můžete využít službu STANDARD nebo EXCLUSIVE: 

 

Finské sauny na míru – STANDARD

Služba STANDARD je ideální pro klienty, kteří se nespokojí se sériově vyrobenou saunou. Exteriér sauny zhotovíme z pečlivě vybraných masivů smrkového dřeva bez pryskyřice.

Smrkové dřevo je téměř bílé, s lehce nažloutlým podtónem. Je výborným materiálem právě pro výrobu saun a v kombinaci s tepelným ošetřením jej lze využít i pro sauny umístěné v exteriérech.

infrasauna-drevo-smrk

 

Na výrobu interiérů používáme dřevo abachi nebo osiky.

Dřevo africké vrby abachi vede díky své nízké hustotě méně tepla a je proto velice vhodné na výrobu lavic. Dřevo neobsahuje letokruhy ani suky.

Osika je dřevo listnatého stromu z čeledi vrbovitých. Je ideálním materiálem pro interiéry saun, jelikož nevypouští pryskyřici, nezahřívá se, ani nevytváří třísky.

Kabinu sauny tvoří rám o tloušťce 5 cm s izolací (minerální vata), parozábranou a hliníkovou fólií se vzduchovou mezerou, osvětlení s krytem, celoskleněné dveře, lavice v provedení standard, podhlavníky, bezpečnostní kryt pece, vyjímatelný podlahový rošt, ergonomické opěrky zad, větrací a nasávací otvor s krytem a kompletní lištování. Sauna se vyrábí přímo u Vás jako zákazníka, a proto máte možnost sledovat i průběh její výroby. Zaměření sauny a její konzultaci poskytujeme u nás zcela zdarma.

  

Finské sauny na míru – EXCLUSIVE

V rámci služby EXCLUSIVE není ve výrobě sauny nic není nemožné. Možnosti materiálu jsou široké, vybírat můžete z těch nekvalitnějších dřevěných masivů kanadského cedru, osiky, thermoosiky, thermoborovice, thermosmrku, lípy, olše, jasanu nebo abachi – to vše v různých šířkách a provedeních podle Vašich představ. Nabízíme také několik metod povrchové úpravy dřeva, jako je kartáčování obkladů, jemné drážkování a další.

MATERIÁL

Dřevo kanadského cedru je pevné, středně tvrdé a poměrně hrubé. Barva dřeva se pohybuje mezi odstíny bledě hnědé až červenohnědé, letokruhy jsou vlnité a jasně viditelné. Dřevo vydává charakteristickou vůni, která se zvyšující se teplotou nabývá na intenzitě. Je to dřevo odolné vůči škůdcům a plísním, díky tomu je ideálním materiálem pro výrobu saun.

Osika je dřevo listnatého stromu z čeledi vrbovitých. Je ideálním materiálem pro interiéry saun, jelikož nevypouští pryskyřici, nezahřívá se, ani nevytváří třísky.

Thermoosika vzniká tepelným ošetřením dřeva topolu osikového. Termoúprava redukuje hustotu dřeva a mění jeho strukturu, díky tomu se snižuje schopnost materiálu absorbovat vlhkost a zvyšuje se jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům a plísním. Tepelně ošetřené dřevo má také lepší izolační schopnosti. Tato metoda ošetření dřeva navíc dodá dřevu hnědší barvu, jejíž intenzita závisí na době trvání procesu a výši teploty, což Vám ve výsledku přináší možnost zvolit si odstín dřeva.

Thermoborovice  borovice montereyské nebo borovice lesní. Borovice je velmi lehký saunový materiál, který po tepelném ošetření působí velmi luxusně.

Thermosmrk vzniká tepelným ošetřením dřeva smrku ztepilého. Smrkové dřevo je téměř bílé, s lehce nažloutlým podtónem. Je výborným materiálem právě pro výrobu saun a v kombinaci s tepelným ošetřením jej lze využít i pro sauny umístěné v exteriérech.

Dřevo z lípy je žlutobílé, beze skvrn, s téměř nezřetelnými letokruhy. Jeho lehkost a měkkost z něj dělá ideální materiál pro precizní interiéry saun, jelikož umožňuje čistou řezbářskou práci.

Načervenalá barva a pěkná textura olšového dřeva jej předurčuje k velmi žádanému materiálu pro výrobu saun. Olše je odolná, odpuzuje vodu a nezahřívá se.

Jasanové dřevo je cenné, odolné a výrazně dekorativní. Po tepelném ošetření se jasanové dřevo stává ideálním materiálem pro umístění do exteriéru.

Dřevo africké vrby abachi vede díky své nízké hustotě méně tepla a je proto velice vhodné na výrobu lavic. Dřevo neobsahuje letokruhy ani suky.

drevo-osika-smrk

 

drevo-olše

drevo-borovice-cedr

 

SAUNOVÁ KAMNA

Harvia Vega - Topné těleso tvoří ve finské sauně saunová kamna. V nabídce máme kamna finského výrobce HARVIA. Kamna i ohřívač jsou vyrobeny z nerezové oceli, opatřené ovladačem ergonomicky umístěným na plášti v horní části kamen.

saunova-kamna-sauna-na-míru   

Služba Exclusive navíc zákazníkovi přináší možnost volit každý jednotlivý prvek zvlášť, ať už se jedná o základní (panty, rukojeti, sklo, stínidla, podhlavníky, podsedáky, větrací mřížky apod.) nebo exluzivní doplňky (luxusní skleněné prvky, exluzivní osvětlení atd.).  

Přizpůsobíme Vám lišty na míru, nabídneme léčivé solné doplňky, dechberoucí hvězdné nebe a různá barevná podsvícení lavic a opěrek (LED – RGB), která zvýší atraktivitu sauny i celkový psychický efekt saunování.

Kabina sauny obsahuje rám o tloušťce 5 cm s izolací (minerální vata), s parozábranou a hliníkovou fólií se vzduchovou mezerou, osvětlení s krytem, celoskleněné dveře, lavice - exclusive, podhlavníky exclusive, bezpečnostní kryt pece, vyjímatelný podlahový rošt, ergonomické opěrky zad, větrací a nasávací otvor s krytem a kompletní lištování. Sauna se vyrábí přímo u Vás jako zákazníka, a proto máte možnost sledovat i průběh její výroby.

 

Konzultaci a zaměření sauny u nás poskytujeme zcela ZDARMA.

Pro více informací nás kontaktujte:

+420 777 525 333
E-mail: obchod@vitalwell.cz

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...