Infra zářiče

FULLSPEKTRÁLNÍ REDGLASS ZÁŘIČE

Infrasauny značky ProWell, řada Premium Line

Infrazářiče RedGlass patří mezi fullspektrální zářiče. To znamená, že vyzařují infračervené záření v kompletním spektru, tedy IR-A + IR-B + IR-C. Nejpodstatnější složkou spektra infračerveného záření jsou krátké vlny, které zajišťují rychlý a efektivní průnik tepla do hloubky tkáně až 5 mm. Díky tomuto principu přichází již během krátkého okamžiku úleva, uvolnění. Zářiče RedGlass není třeba předehřívat, jsou připraveny k okamžitému saunování. Teplota v kabině nehraje při infra-saunování roli, pouze zvyšuje komfort. Podstatou saunování v infrasauně je přijímání krátkých vln infračerveného záření po co nejdelší dobu – a tu lze ovlivnit pomocí regulace výkonu infrazářičů. Více o regulaci výkonu zářičů zde. 

infrazarice-redglass-infrasauna-infrasauny

 

REDLIGHT+ FULLSPEKTRÁLNÍ ZÁŘIČE

Infrasauny značky ProWell, řada Prestige Line

Infra zářiče s označením RedLight+ jsou rozumným kompromisem mezi kvalitou a cenou. Šíří spektra infračerveného záření převyšují karbonové, keramické a základní RedLight zářiče, a zároveň se účinností blíží fullspektrálním RedGlass zářičům. Zářiče Red Light+ se ve 2 % jejich spektra vyskytují i v pásmu IR-A, bývají proto nazývány jako fullspektrální, a prostupují asi 3 mm do hloubky tkáně. Přívětivá cena infra saun vybavených zářiči RedLight+ bohužel neumožňuje zabudování regulace výkonu zářičů, tu mají pouze infrasauny ProWell řady Premium Line a infrasauny pro 2 značky Relaxo.

infrazarice-redlight+-infrasauna-infrasauny

 

KARBONOVÉ PLOŠNÉ ZÁŘIČE

Infrasauny značky ProWell, řada Premium Line

Karbonové zářiče vysílají infračervené záření v pásmu dlouhých vln (IR-C), které prohřívají pouze povrchově. Výhodou karbonových zářičů je vyzařování infračervených paprsků v celé ploše topidla. Tato vlastnost společně s nízkou povrchovou teplotou (cca 80°C) zajišťuje saunujícímu velmi příjemný relax.  

infrazarice-karbon-infrasauna-infrasauny

 

KARBONOVÝ PODLAHOVÝ ZÁŘIČ

Infrasauny značky ProWell

Pro umocnění požitku ze saunování jsou všechny naše infrasauny vybaveny navíc karbonovým zářičem, který je umístěný v podlaze. Ten je určen k prohřívání plosek nohou, aby bylo prohřívání pokožky těla co nejrovnoměrnější. 

infrazarice-podlahovy-karbon-infrasauna-infrasauny

 

KERAMICKÉ ZÁŘIČE

Infrasauny značky Grand De Luxe

Keramický zářič tvoří křemíková trubice. Keramický zářič je typický vysokou povrchovou teplotou (až 300°C), kterou nelze regulovat. Proto není možné se pohodlně opřít o zádovou opěrku a relaxovat, aniž by saunující cítil pálení zářičů do zad. Keramické zářiče se používají pouze u základních stavebnicových modelů infrasaun. Výhodou keramických zářičů je cena, rychlost vyhřátí infrasauny a schopnost vyhřát kabinu umístěnou i v chladnějších místnostech, nevýhodou nepohodlí při saunování. Keramické zářiče vyzařují infračervené paprsky v pásmu IR-B a IR-C.