Infrasauna - dřevo

CEDROVÉ DŘEVO

Cedr je dřevo pevné, středně tvrdé a poměrně hrubé. Barva dřeva se pohybuje mezi odstíny bledě hnědé až červenohnědé, letokruhy jsou vlnité a jasně viditelné. Dřevo vydává charakteristickou vůni, která se zvyšující se teplotou nabývá na intenzitě. Je to dřevo odolné vůči škůdcům a plísním, díky tomu je ideálním materiálem pro výrobu saun. Infrasauny z cedru obsahují v názvu označení "Premium Line".

infrasauna-drevo-cedr

Pozn. Barva dřeva na obrázku je pouze ilustrativní a závisí na stáří stromu. Každý kus sauny je originál, dřevo je ponecháno přírodní, bez laku a povrchových úprav, které jsou typické pro levné sauny. Z tohoto důvodu není možné dosáhnout jednotnosti ve vzhledu sauny. Dále je potřeba počítat s postupnou změnou odstínu, jelikož cedr časem přirozeně tmavne.

 

KANADSKÁ JEDLE

Dřevo kanadské jedle je velmi podobné smrkovému, neobsahuje však pryskyřičné kanálky. Je to dřevo lehké, pevné a odolné. Má tendence časem mírně tmavnout. Infrasauny z kanadské jedle nesou označení "Basic Line". 

hemlock-infrasauna-infrasauny-drevo-kanadska-jedle-jedlovec

Pozn. Barva dřeva na obrázku je pouze ilustrativní

 

LÍPA

Dřevo z lípy je žlutobílé, beze skvrn, s téměř nezřetelnými letokruhy. Jeho lehkost a měkkost z něj dělá ideální materiál pro precizní interiéry saun, jelikož umožňuje čistou řezbářskou práci. Sauny z lipového dřeva vyrábí značka Relaxo.

Lipa-drevo-infrasauny

 

Pozn. Barva dřeva na obrázku je pouze ilustrativní

 

SMRK

Smrk má světlé, smetanově bílé dřevo s výraznými letokruhy. Je to dřevo měkké, ale pevné, s výraznou pryskyřičnou vůní. Sauny ze smrkového dřeva vyrábí například značka Relaxo.

infrasauna-drevo-smrk

 

Pozn. Barva dřeva na obrázku je pouze ilustrativní

 


 

Drevo-infrasauny-certifikat

Certifikace FSC - máme na paměti sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření. Lesy, ze kterých pochází dřevo na výrobu našich saun, splňují sociální, ekologická a ekonomická práva a potřeby současné generace tak, aby nedošlo k omezení práv a potřeb generací budoucích.