Kombinované sauny na míru - zakázková výroba

Kombinované sauny na míru

Pokud Vás neoslovila nabídka typizovaných kombinovaných saun, obraťte se na nás s individuálním požadavkem, rádi Vám připravíme nabídku na míru.

Kombinované sauny většinou vyžadují pro své umístění více prostoru, jelikož jejich interiér musí pojmout zabudované infrazářiče, ovládací panel i saunová kamna. Možnosti jejich řešení jsou však prakticky neomezené, záleží jen na Vašich představách.

Kromě základní výbavy si můžete saunu doplnit o ergonomické zádové opěrky, aromaterapii nebo solné panely, kvalitní audiosystém, světelnou terapii v provedení Skylight, barevná podsvícení lavic a opěrek (LED – RGB), která zvýší atraktivitu infrasauny i celkový psychický efekt saunování.

MATERIÁL

Možnosti materiálu jsou široké, vybírat můžete z těch nekvalitnějších dřevěných masivů kanadského cedru, osiky, thermoosiky, thermoborovice, thermosmrku, lípy, olše, jasanu nebo abachi – to vše v různých šířkách a provedeních podle Vašich představ. Nabízíme také několik metod povrchové úpravy dřeva, jako je kartáčování obkladů, jemné drážkování a další.

Dřevo kanadského cedru je pevné, středně tvrdé a poměrně hrubé. Barva dřeva se pohybuje mezi odstíny bledě hnědé až červenohnědé, letokruhy jsou vlnité a jasně viditelné. Dřevo vydává charakteristickou vůni, která se zvyšující se teplotou nabývá na intenzitě. Je to dřevo odolné vůči škůdcům a plísním, díky tomu je ideálním materiálem pro výrobu saun.

Osika je dřevo listnatého stromu z čeledi vrbovitých. Je ideálním materiálem pro interiéry saun, jelikož nevypouští pryskyřici, nezahřívá se, ani nevytváří třísky.

Thermoosika vzniká tepelným ošetřením dřeva topolu osikového. Termoúprava redukuje hustotu dřeva a mění jeho strukturu, díky tomu se snižuje schopnost materiálu absorbovat vlhkost a zvyšuje se jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům a plísním. Tepelně ošetřené dřevo má také lepší izolační schopnosti. Tato metoda ošetření dřeva navíc dodá dřevu hnědší barvu, jejíž intenzita závisí na době trvání procesu a výši teploty, což Vám ve výsledku přináší možnost zvolit si odstín dřeva.

Thermoborovice  borovice montereyské nebo borovice lesní. Borovice je velmi lehký saunový materiál, který po tepelném ošetření působí velmi luxusně.

Thermosmrk vzniká tepelným ošetřením dřeva smrku ztepilého. Smrkové dřevo je téměř bílé, s lehce nažloutlým podtónem. Je výborným materiálem právě pro výrobu saun a v kombinaci s tepelným ošetřením jej lze využít i pro sauny umístěné v exteriérech.

Dřevo z lípy je žlutobílé, beze skvrn, s téměř nezřetelnými letokruhy. Jeho lehkost a měkkost z něj dělá ideální materiál pro precizní interiéry saun, jelikož umožňuje čistou řezbářskou práci.

Načervenalá barva a pěkná textura olšového dřeva jej předurčuje k velmi žádanému materiálu pro výrobu saun. Olše je odolná, odpuzuje vodu a nezahřívá se.

Jasanové dřevo je cenné, odolné a výrazně dekorativní. Po tepelném ošetření se jasanové dřevo stává ideálním materiálem pro umístění do exteriéru.

Dřevo africké vrby abachi vede díky své nízké hustotě méně tepla a je proto velice vhodné na výrobu lavic. Dřevo neobsahuje letokruhy ani suky.

drevo-osika-smrk

 

drevo-olše

 

drevo-borovice-cedr

INFRAZÁŘIČE

Nejdůležitějšími prvky výbavy infrasauny jsou zářiče. Nabízíme výběr ze tří značek širokospektrálních zářičů s funkcí regulace výkonu pro co nejpříjemnější saunování, které jsou připraveny k použití bezprostředně po zapnutí:

Philips Vitae – fullspektrální zářič německé společnosti Dr. Fischer Group, který již během jedné vteřiny po zapnutí vyzařuje 90% tepla. Infračervené záření v rozsahu 1,4 – 10 µm, podíl infračerveného spektra A 27%, B 58%, C 15%.

Sentiotec – fullspektrální zářič renomované rakouské společnosti, který bez předehřívání okamžitě dosahuje maximálního výkonu. Záření prostupuje do hloubky tkáně a díky zabudovaným reflektorům je rozdělení tepla rovnoměrné. Podíl infračerveného spektra A 24%, B 55%, C 21%.

EOS - digitální fullspektrální zářič, typ VITAE od německé společnosti EOS, který prohřívá hloubkově a jako přidanou hodnotu vyzařuje příjemné oranžové světlo, které pozitivně působí na psychiku.

infrazarice-infra-sauny-na-míru

SAUNOVÁ KAMNA

Harvia Vega - Topné těleso tvoří ve finské sauně saunová kamna. V nabídce máme kamna finského výrobce HARVIA. Kamna i ohřívač jsou vyrobeny z nerezové oceli, opatřené ovladačem ergonomicky umístěným na plášti kamen.

saunova-kamna-sauna-na-míru

 

Konzultaci a zaměření infrasauny u nás poskytujeme zcela ZDARMA.

Pro více informací na kontaktujte:

+420 777 525 333
E-mail: obchod@vitalwell.cz

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...